Panucci e ndjek nga afër Xhakën, e bind të rikthehet në kombëtare

Publikuar: 2017-07-30 18:30:40

Detyra e re si trajner i Shqipërisë për Christian Panuccin nis nga rikthimi i Taulant Xhakës në kombëtaren kuqezi.

 Trajneri i sapoemëruar i kombëtares ka qenë i pranishëm në shkallët e stadiumit St.Jacob Park për të ndjekur nga afër Taulant Xhakën me të cilin është takuar dhe ka pasur një bisedë për rikthimin e tij në kombëtare.

Megjithëse nuk ishte titullar në këtë ndeshje të Baselit ndaj Luzernit, Panucci është njohur më së miri me aftësitë e Xhakës dhe rolin e tij të rëndësishëm në skuadër dhe menjëherë ka udhëtuar drejt Zvicrës për ta njohur nga afër mesfushorin 26-vjeçar, transmeton SS.

Për herë të fundit pjesë e kombëtares, Xhaka ishte në Palermo në ndeshjen ndaj Italisë dhe menjëherë pas përfundimit të asaj ndeshje ai u largua nga grumbullimi pasi ishte i pakënaqur me vendimet e ish-trajnerit De Biazi kundrejt tij që prej kampionatit evropian “Francë 2016”.

Ndërrimi i trajnerit në kombëtare është dhe një mundësi e re edhe për Xhakën i cili gjatë ndeshjeve të muajit qershor u la jashtë liste në formë ndëshkimi për largimin nga kombëtarja.

Thënia e ditës

Në fund ne vetëm do të vajtojmë rastet e shfrytëzuara.
Autori i panjohur